Stomilanki trzecie w Polsce! Brązowy medal dla Olsztyna!

Gru 03 2018

W dniach 1-2.12.2018r. odbył się finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18. Do rywalizacji przystąpiło 12 najlepszych drużyn Polski wyłonionych w turniejach eliminacyjnych.

Pierwszego dnia Stomilanki rozegrały mecze grupowe. Pierwszy z Sokołem Kolbuszowa Dolna niestety przegrały  0-1 i już jedną nogą były w domu. Ostatni mecz grupowych eliminacji Stomilanki rozegrały z Gwiazdą Toruń, która do awansu potrzebowała remisu, a my ten mecz musieliśmy wygrać.

W drugiej minucie meczu Adrianna Rosiak strzeliła bramkę dla Stomilanek.W tym momencie Gwiazda była za burtą walki o medale. Po pierwszych 10 minutach Gwiazda przegrywała 0-1 i w  drugiej połowie starała się za wszelką cenę zmienić wynik spotkania. Oba zespoły miały swoje sytuacja bramkowe, których nie wykorzystały. Bohaterką meczu została nasza bramkarka Marta Kaźmierczak, która popisała się kilkoma fantastycznymi interwencjami ratując Stomilanki przed utratą bramki. Stomilanki wygrały i awansowały do najlepszej ósemki w Polsce!

Drugiego dnia podopieczne Dariusza Maleszewskiego w  ćwierćfinale zmierzyły się ze zwycięzcą 3 grupy AZS-em UW Warszawa. W tym meczu Stomilanki konsekwentnie realizowały założenia taktyczne i mądrze konstruowały akcje, a zespół z Warszawy ustawiał się na kontry.. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie i o wejściu do półfinału zadecydowały rzuty karne.

Skuteczniejsze w serii rzutów karnych  był nasz zespół. Wartym podkreślenia jest fakt, iż Marta Kaźmierczak obroniła jeden z rzutów karnych, co dało nam awans do półfinału pierwszy raz w historii klubu!

Karne z ćwierćfinału:

W meczu półfinałowym zawodniczki z Tarnovii szybko objęły prowadzenie. W drugiej połowie Stomilanki ambitnie walczyły zmianę niekorzystnego dla siebie wyniku. Na przeszkodzie stała jednak bramkarka Tarnovii. Kiedy wydawało się że jest już po meczu w 18 minucie meczu Stomilanki strzeliły dwie bramki. Najpierw Julia Dziewanowska po szybkiej kontrze, a po kilkunastu sekundach Eliza Ostrowska z przedłużonego rzutu karnego (za czwarty faul). Końcówka meczu była bardzo dramatyczna. Stomilanki postawiły wszystko na jedną kartę i w konsekwencji 10 sekund przed zakończeniem meczu zawodniczki Tarnovii strzeliły czwartą bramkę.

Pozostało nam pokazać siłę i charakter w meczu o brązowy medal.

W meczu o trzecie miejsce Stomilanki zmierzyły się z ROW-em Rybnik. Każda z drużyn miała apetyt na brązowe medale. Pierwsza połowa to dominacja Stomilanek, przeciwniczki nie mogły znaleźć sposobu na przedostanie się pod bramkę strzeżoną przez Martę Kaźmierczak. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego w 5 minucie objęły prowadzenie w meczu po szybkiej akcji na skrzydle Dominiki Cichowskiej i Pauli Zawistowskiej, która strzeliła bramkę. W drugiej połowie trwała zaciekła walka o przechylenie szali na swoją stronę. Stomilanki cały czas atakowały, lecz niestety w 15 minucie meczu padła bramka samobójcza. W ten sposób ROW wyrównał na 1-1.  W 19 minucie Marta Kaźmierczak obroniła przedłużony rzut karny. Wynik nie uległ już zmianie, a o  3 miejscu musiały zdecydować rzuty karne. Marta Kaźmierczak obroniła dwa rzuty karne, a jej koleżanki skutecznie trafiały do bramki.

Karne na wagę brązu:

Stomilanki swoje zmagania w Mistrzostwach Polski zakończyły na III miejscu i przywiozły brązowy medal do Olsztyna. Jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ z północnej części Polski jedynie nasz zespół sobie tak znakomicie poradził.