3:1 z KS Michałowo

Kwi 19 2013

Stomilanki dopisują sobie kolejne punkty. W zaległym spotkaniu 11 kolejki podejmowały KS Michałowo, które zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligowej.
Przewaga naszych zawodniczek od początku była znacząca, jednak Michałowo również próbowało grać piłką i konstruować akcje ofensywne. Blisko zdobycia pierwszej bramki była kapitan zespołu Ewelina Balcewicz, jednak jej strzał z rzutu wolnego minimalnie minął spojenie bramki. W odpowiedzi drużyna z Podlasia przeprowadziła kontratak, który na 22 metrze przerwała Paula Krech, za co otrzymała ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Zawodniczka Michałowa strzelała bezpośrednio na bramkę jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką.

W miarę upływu czasu nasze piłkarki konstruowały coraz groźniejsze akcje, szczególnie aktywne w tym względzie było nasze prawe skrzydło i grająca na nim Natalia Świętoniowska, jednak pomimo łatwości w dochodzeniu do sytuacji bramkowych zarówna Natalia jak i jej koleżanki miały trudności z wykończeniem akcji. Przełamanie w 28 minucie dała Mariola Obidowska, która po podaniu Magdy Koprowskiej uderzyła na bramkę, piłka minęła bramkarkę i niestety uderzyła w słupek czym nasza napastniczka była bardzo zawiedziona, jednak w zamieszaniu w polu karnym piłka wróciła pod jej nogi i tym razem Obidowska nie pozostawiła wątpliwości i strzeliła bramkę na 1:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie gry nie zobaczyliśmy na boisku Joanny Sieradzkiej oraz Magdy Koprowskiej, które z uwagi na wiek mogą rozegrać tylko 45 minut meczu, zastąpiły je kolejno: Natalia Kłosek oraz Weronika Dziadura. Wprowadzenie Dziadury na boisku okazała się trafnym posunięciem bo już w 49 minucie asystowała Marioli Obidowskiej w zdobyciu bramki na 2:0. Po tej bramce mogliśmy ujrzeć 'kołyskę' w wykonaniu naszych zawodniczek, której adresatem był Trener Dariusz Maleszewski. Stomilanki nie spoczywały na laurach i nacierały na bramkę przeciwnika, jednak sytuacji wciąż nie udawało się zamienić na gole. W międzyczasie na lewym skrzydle pojawiła się Agnieszka Brzozowska-Stańczyk, która zastąpiła Olivię Gołębiowską, Weronika Dziadura została przesunięta na pozycję napastnika. Na lewą obronę zastępując Martę Smolińską weszła Adrianna Kozerska. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją na boisku w końcu mogliśmy zobaczyć Iwonę Abramczyk, która zastąpiła strzelczynie dwóch bramek dla naszego zespołu - Mariolę Obidowską. W 79 minucie zawodniczki z Michałowa przeprowadziły kontratak, w wyniku którego napastniczka gości znalazła się w sytuacji sam na sam Moniką Zawrotną, niestety nasza bramkarka przy interwencji doznała kontuzji kolana, a nasze przeciwniczki zdobyły kontaktowego gola. Zawrotną na boisku zastąpiła Weronika Wieżynis. Po tej sytuacji nasze piłkarki nie ustawały w ataku i chciały zdobyć kolejnego gola. Sztuka ta udała się Małgorzacie Piotrak, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego Weroniki Kostewicz i ciałem wbiła piłkę do siatki.

Skład Stomilu: Zawrotna (79' Wieżynis) - Krech, Sieradzka (46' Kłosek), Piotrak, Smolińska (66' Kozerska) - Świętoniowska, Kostewicz, Balcewicz, Koprowska (46' Dziadura) - Obidowska (74' Abramczyk), Gołębiowska (58' Brzozowska-Stańczyk)