Podział punktów w Tczewie

Kwi 01 2021

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie 15. kolejki I ligi kobiet. Stomilanki zmierzyły się na wyjeździe z Pogonią Dekpol Tczew.

Pierwsza część miała wyrównany przebieg, mimo to podopieczne Dariusza Maleszewskiego miały okazję do strzelenia bramek. Ale dopiero w drugiej części spotkania Stomilanki zaatakowały z większym rozmachem, niestety zapomniały o asekuracji i Sara Podsiadło po typowej kontrze uzyskała dla Pogoni prowadzenie. Piłkarki od razu zabrały się do odrabiania strat. Pogoń długo nie cieszyła się z prowadzenia, Stomilanki wyrównały szybko, po strzale Wioletty Tkaczyk i obronie bramkarki, piłkę do siatki dobiła Chinonyerem Macleans. Było jeszcze sporo czasu by przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę. Okazji nie brakowało,Stomilanki napierały do ostatniego gwizdka, zepchnęły zespół z Tczewa do głębokiej obrony i postawienia "autobusu". Pogoń broniła się i utrzymała wynik. Swoje bardzo okazje do strzelenia bramki miały Adrianna Rosiak, Daria Augustyniak, czy Wioletta Tkaczyk, która jak wspomniał Trener dała bardzo dobrą zmianę dla zespołu. Bramka była dziś "zaczarowana" i przy tym zespołowi gospodarzy dopisało bardzo dużo szczęścia.

W drużynie gospodyń zagrała nieuprawniona zawodniczka. Mecz będzie prawdopodobnie zweryfikowany jako walkower na niekorzyść drużyny gospodyń.

Pogoń Dekpol Tczew - Stomilanki Olsztyn 1-1 (0-0)

Skład:

Kaźmierczak, Krech, Kędzia, Mazurkiewicz, Grzesik (75' Trofimiuk), Sivakova (75' Szóstko), Rosiak, Zawistowska (64' Tkaczyk), Kałużna, Augustyniak (82' Lenard), Macleans (82' Cichowska)

Brawo za determinację i walkę do samego końca!

Wyniki 15. kolejki:

Tarnovia Tarnów – Hydrotruck Radom 3:1

SWD Wodzisław Śląski – UKS SMS II Łódź 1:3

MUKS Praga Warszawa – Resovia Rzeszów 1:5

Pogoń Tczew – Stomilanki Olsztyn 1:1

Polonia Środa Wielkopolska – Rekord Bielsko-Biała 1:0

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Piastovia Piastów 3:0 (wo)

Po tym meczu z funkcji Trenera pierwszego zespołu rezygnację złożył Trener Dariusz Maleszewski, który jako powody rezygnacji podał sprawy zdrowotne. Jest to dla nas ogromne zaskoczenie i niedowierzanie. Trener Maleszewski pełnił funkcję Trenera zespołu od samego początku piłki kobiecej na Warmii i Mazurach. Z zespołem od samej 3 ligi uzyskał 2 awanse aż do 1 ligi. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji...Nieoficjalnie obowiązki Trenera tymczasowego do konca sezonu przejmie brat Trenera Marek Maleszewski. Jest to dla nas ogromne zaskoczenie.

 Autor: Adi