Stomilanki wracają na właściwe tory!

Wrz 12 2021

Po dwóch nieudanych kolejkach nasze zawodniczki wreszcie się przełamały. W piątej kolejce rozgrywek I ligi kobiet pokonały Pogoń  Tczew. Dzięki zwycięstwu olsztynianki znów wróciły do gry o czołowe pozycje.

W pierwszej części Stomilanki dominowały i już po 20 minutach prowadziły 3:0. Nadal atakowały czego efektem była bramka do szatni. Po przerwie nasz zespół z Olsztyna nie zmienił taktyki, natomiast rywalki zagrały znacznie odważniej nastawiając się grę z kontry. I dwukrotnie im się to udało. W pierwszym przypadku wykorzystały rzut karny za faul naszej bramkarki na przeciwniczce, która chcąc się zrehabilitować dobrze wyczuła zawodniczkę z Tczewa, jednak zabrakło asekuracji przy dobitce.

Wynik do końcowego gwizdka nie uległ zmianie i Stomilanki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

KKP Stomilanki Olsztyn – Pogoń Tczew 4:2 (4:0)

1:0 – Gabriela Kędzia (7 karny),

2:0 – Kamila Osajkowska (12)

3:0 – Kamila Osajkowska (19)

4:0 – Paula Zawistowska (45)

4:1 (52 karny)

4:2 (72)

Skład: Aleksandra Szczerbaczewcz, Paula Krech, Katarzyna Kałużna, , Wioletta Tkaczyk, Wiktoria Lewandowska, Kamila Osajkowska (87 Daria Waszczuk) Gabriela Kędzia. Oliwia Silny, Adrianna Rosiak, Jaime Maria Turrentino, Paula Zawistowska (75 Daria Augustyniak)

Rezerwowe:

Krajewska, Sivakova

BRAWO DRUŻYNA!

Następne spotkanie olsztynianki rozegrają na wyjeździe 26 września (niedziela) o godz. 15.30. Przeciwnikiem w Rzeszowie będzie miejscowy Arini Resovia.

Dziwi nas fakt, że jedną z sędzi dzisiejszego spotkania była podstawowa zawodniczka Pogoni Tczew.