Wypowiedzi zawodniczek po meczu z Marcusem

Lis 08 2022

Wypowiedzi olsztyńskich piłkarek po meczu 1 ligi, który rozegrany został w Gdyni. Stomilanki zremisowały ten mecz z miejscowym zespołem Marcus Gdynia 2:2.

-Paula Krech

-Adrianna Rosiak

-Kamila Osajkowska

• Paula Krech

Od pierwszej minuty spotkania wiedziałyśmy, że to będzie ciężki mecz i Marcus będzie chciał się przeciwstawić. Tak też się stało, mimo, że to my kontrolowałyśmy przebieg spotkania to zespół z Gdyni po jednej z kontr wyszedł na prowadzenie. Ciężko się gra z zespołami, które stawiają „autobus”, ale i z takimi musimy konsekwentnie grać swoje. Niestety zdobywamy tylko punkt. Rundę jesienną niezależnie od wyników w ostatniej kolejce kończymy na pierwszym miejscu. Teraz skupiamy się na Pucharze Polski. Pracujemy dalej nad poprawieniem i wyeliminowaniem błędów.

• Adrianna Rosiak

Jechałyśmy do Gdyni z nastawieniem, żeby ten mecz wygrać. Niestety się nie udało i wywozimy tylko jeden punkt. Mecz był ciężki, przeciwnik skupił się głównie na wybijaniu piłki i dosyć groźnych kontratakach, po których straciłyśmy dwie bramki. Musimy grać mądrzej, podejmować lepsze decyzje na boisku. Był to nasz ostatni mecz w tej rundzie, którą kończymy na pozycji lidera z czego bardzo się cieszymy.

• Kamila Osajkowska

Przyjeżdżając do Gdyni wiedziałyśmy ze będzie to ciężki mecz i taki też się okazał. Przeciwnik przygotował się na nas i musiałyśmy kreować akcje w ataku pozycyjnym. Ciężko było znaleźć drogę do bramki zważając na to że rywalki były ustawione bardzo wąsko i blisko siebie. Utrata bramki dobrze zadziałała na nasz zespół. Zaczęłyśmy grać bardziej konsekwentnie a przede wszystkim wykazywałyśmy się lepszą decyzyjnością, co skutkowało szybką odpowiedzią w postaci dwóch bramek. Mogłyśmy wykorzystać pozostałe sytuację i być spokojne o wygrana. W ostatniej minucie straciłyśmy bramkę po kontrze. Szkoda,  że straciłyśmy punkty, ponieważ zostawiłyśmy dużo walki i ambicji na boisku. Był to nasz ostatni mecz, musimy przenalizować ten mecz i poprawić błędy, ponieważ w następnej rundzie nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów. Przed nami przygotowania do meczu Pucharu Polski.