Wysoka wygrana Stomilanek!

Mar 31 2018

31 marca 2018 na Dajtkach w Olsztynie odbył się mecz I ligi kobiet. Stomilanki Olsztyn podejmowały Sztorm Gdańsk.

Stomilanki Olsztyn- Sztorm Gdańsk 4-0 [1-0]

Od pierwszych minut inicjatywę przejęły podopieczne trenera Dariusza Maleszewskiego. Już w drugiej minucie Valentina Tarakanova oddała strzał na bramkę drużyny z Gdańska, co w efekcie dało drużynie z Olsztyna rzut rożny. Ciężka praca Stomilanek w tym spotkaniu nagrodzona została bramką już w szóstej minucie, gdy Katarzyna Grzesik otworzyła wynik. Pierwsza połowa obfitowała w częste przerwy w grze spowodowane ogromną liczbą fauli na zawodniczkach Stomilanek. Zawodniczki z Gdańska po straconej bramce próbowały przejąć kontrolę nad sytuacją na boisku, co nie przynosiło większych efektów do ostatniego gwizdka.

Druga połowa rozpoczęła się w identycznie jak pierwsza – Stomilanki dyktowały warunki. Nieradzące sobie zawodniczki Trenera Roberta Chałaszczyka w przeciągu czterech pierwszych minut trzy razy faulowały, otrzymały żółtą kartką (Urszula Komosińska – żółta kartka – 47’), co doprowadziło do straty kolejnej bramki. W 55 minucie po kolejnym faulu Sztormu, wybitą piłkę w okolice szestnastego metra Paulina Roman bez trudu umieszcza w bramce. Dwie minuty później Anna Siwicka wykorzystuje rzut karny i podwyższa wynik na 3-0. Obraz gry wciąż się nie zmieniał, z upływem czasu można było odnieść wrażenie, że Sztorm w dzisiejszym dniu nie jest wstanie podjąć równej walki. Po piątym rożnym dla Stomilanek w drugiej odsłonie wynik zamyka Valentina Tarakanova.

Stomilanki rozegrały dobre spotkanie, zdobyły trzy punkty i pojechały w dobrych nastrojach na Święta. Przedmeczowe założenia trenera Dariusza Maleszewskiego drużyna wykonała w stu procentach.  Jak powiedział po meczu Trener olsztyńskiego zespołu-„Sztorm nie wyciągnął wniosków po pierwszej połowie, nie poprawił swoich błędów, co pomogło nam w tym meczu.”